سرپرست هیات اقتصادی آلمان تاکید کرد: آذربایجان‌شرقی قطب صنعت داروسازی غرب آسیا می شود

nasrnews-54937
ظرفیت های جذب سرمایه گذاری تبریز “شگفت انگیز” است
اکتبر 5, 2016
a28321ba8f3530fc856783a3123dd44c_l
تبریز میزبان شرکت های خودرو سازی ایتالیا و آلمان
اکتبر 5, 2016

سرپرست هیات اقتصادی آلمان تاکید کرد: آذربایجان‌شرقی قطب صنعت داروسازی غرب آسیا می شود

111dsc_4101

اولین نتایج سفر هیات عالی رتبه اقتصادی آلمان و ایتالیا به آذربایجان شرقی نمایان شد و بزرگترین شرکت داروسازی آلمان بصورت رسمی وارد منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس شد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از نصر، صنایع تبریز و آذربایجان شرقی از گذشته های دور همکاری های گسترده ای با اروپا و بخصوص دو کشور آلمان و ایتالیا داشته است و این همکاری ها در دوره تحریم های همه جانبه نیز علی رغم همه محدودیت ها ادامه داشت.
صنعت ماشین سازی، قطعه سازی و خودروسازی تبریز، آلمان را شریک شماره یک خود می داند و همچنین صنایع غذایی این کهن شهر صنعتی نیز با کشور ایتالیا خصوصاً در زمینه ماشین آلات صنایع غذایی، بسته بندی و چاپ همکاری های بسیار نزدیکی دارد و می توان گفت شاکله مراکز بزرگ صنایع این شهر بر اساس تکنولوژی روز این دو کشور بنا شده است.

به دنبال سفر هیاتی از آلمان و ایتالیا به تبریز انجام مذاکراتی پیرامون همکاری های اقتصادی آذربایجان شرقی و آلمان، طی هفته جاری یکی از این توافق ها به مرحله اجرایی رسید و هیاتی از آلمان برای انجام مراحل نهایی سرمایه گذاری در حوزه صنعت داروسازی آذربایجان شرقی وارد تبریز شد.

“هوشنگ ابراهیمی” سرپرست این هیات از سرمایه گذاری بزرگترین شرکت داروسازی آلمان در منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس خبر داد و گفت: این شرکت که تولید داروهای منحصربفردی در جهان را در اختیار دارد، بطور رسمی وارد منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس شده است.

وی ادامه داد: منطقه آزاد ارس میزبان دومین مرکز تولید داروی درمان آرتروز در جهان خواهد بود که اثرات جانبی آن تقریبا صفر است چرا که این دارو جزو داروهای هوشمند است.

ابراهیمی به برداشته شدن تحریم های ضد ایرانی اشاره کرد و گفت: دولت آلمان پیش از این علاقه ای به ورود به بازار ایران نداشت، اما پس از توافق هسته ای شرکت های آلمانی مشتاق حضور در ایران و بخصوص در تبریز و آذربایجان شرقی هستند.

وی با بیان اینکه تلاش های زیادی برای شناساندن ظرفیت ها و جاذبه های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی به هیات های اقتصادی آلمان و ایتالیا انجام داده است، گفت: تبریز برای سرمایه گذاران اروپایی جاذبه کم نظیری دارد و تبلیغات منفی علیه ایران در جامعه اروپا را کم رنگ می کند.

سرپرست ایرانی الاصل هیات سرمایه گذاری آلمان با اعلام اینکه در مرحله کنونی میزان سرمایه گذاری و نوع محصول به دلایلی قابل ذکر نیست، گفت: تولیدات این واحد و نوع خاصی از محصولات دارویی آن به ایران، کشورهای همجوار و حتی خود اروپا صادر خواهد شد.

ابراهیمی گفت: این سرمایه گذاری با انتقال کامل تکنولوژی همراه خواهد بود و با توجه به ظرفیت های بزرگ آذربایجان شرقی و تبریز در عرصه داروسازی، بی شک این استان به قطب بزرگ دارویی ایران و کشورهای منطقه تبدیل خواهد شد.

وی افزود: این سرمایه گذاری در مجموعه ای وسیع شکل می گیرد و متخصصان ایرانی در آن به کار گرفته خواهند شد.

ابراهیمی از طی شدن مراحل اداری انجام این سرمایه گذاری و اخذ موافقت اصولی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: استقبال بسیار خوبی از سوی دولت ایران و مسئولان آذربایجان شرقی از انجام این کار انجام شده است.

وی به امنیت پایدار ایران اشاره کرد و گفت: امنیتی که در ایران وجود دارد با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست و پول و سرمایه هم به دنبال امنیت می رود.

01

 

سرپرست هیات اقتصادی آلمان به بازار ۴۰۰ میلیون نفری ایران و کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: کشورهای اروپایی به دنبال امنیت، بازارهای بکر و نیروهای متخصص کار هستند که جملگی در تبریز و آذربایجان به خوبی وجود دارند.

ابراهیمی از دولت روحانی به سبب به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای تقدیر کرد و گفت: به عنوان یک ایرانی به کشور خود می بالم و همه توان خود را برای خدمت به سرزمین خود به کار خواهم گرفت.

وی به اجرایی شدن برجام اشاره کرد و گفت: برجام اثرات فوری در معیشت مردم ندارد، اما رفته رفته این اثرات در جذب سرمایه گذاری ها و رونق اقتصادی و سپس در معیشت مردم نمایان خواهد شد.

ابراهیمی در پایان گفت: مهمترین مسئله در جذب سرمایه گذاری های خارجی، حل مشکلات بانکی است و پس از آن دیگر مشکلات به سرعت حل خواهند شد.

وی در پایان از استاندار، مسئولان و مدیران تبریز و آذربایجان شرقی به سبب حمایت از سرمایه گذاران خارجی تشکر کرد و گفت: امیدوارم روز به روز شاهد حضور تعداد بیشتری از شرکت ها و سرمایه گذاران اروپایی در تبریز باشیم.

18